Tuesday, April 13, 2010

Wedding time capsule


מזה זמן מה אני מכינה אלבומים לחברים שנולדים להם ילדים שבמתעדים את היום בו נולד הילד. המתנה הזו מרשימה ומרגשת את ההורים ותהפוך להיות מזכרת מקסימה לתינוק שרק נולד בהמשך הדרך.
כשחשבתי על רעיונות מה להכין מתנה לחתונה של גיסתי, החלטתי לעשות אלבום כזה שידבר על היום שבו הם מתחתנים. הרעיון הורחב והפך להיות קופסא של קפסולת זמן שלתוכה הכנסתי עוד כל מיני דברים.
קניתי קופסא בביג דיל שעל המכסה שלה הדבקתי קארדסטוק עם הכיתוב Wedding Day  ותאריך החתונה (לצערי תאלצו לדמיין כי התמונות של הקופסא שצילמתי נעלמו).
הקופסא הושארה על המיטה בצימר אליו הם חזרו לאחר החתונה.
לתוך הקופסא הוכנסו שקי אורגנזה גדולים (אם היה לי מספיק זמן הייתי תופרת שקים מבד) אחד יועד לשמירת הברכות מהחתונה והשני לשמירת מזכרות נוספות מהחתונה שאני הכנסתי לבפנים- המגנט מההזמנה, הזמנה, הדף שעליו כתבה המאפרת הערות לגבי איך לאפר את הכלה ועוד... הוספתי גם מצלמה חד פעמית וכתבתי לזוג המאושר שיצלמו את עצמם כשהם חוזרים לצימר. חולצה שעיצבתי להם לחתונה וחולקה לקהל הרוקדים, קופלה יפה, הוכנסה לשקית ונכנסה גם היא לתוך הקופסא. זה היה כל כך מגניב לראות את כולם פתאום לובשים את אותן חולצות. העיצוב מבוסס על כך שהזוג מוגאס,אז עיצבתי מכונה של הימורים עם תאריך החתונה.
בנוסף לכל הדברים האלו הכנסתי 4 מעטפות שהוחתמו עליהן תאריכי יום הנישואים של הזוג לעוד 5, 10, 25 ו-50 שנה. לתוך המעטפות האלו הוכנסו ועוד יוכנסו בהמשך תחזיות ונבואות שנכתבות על ידי בני משפחה וחברים לגבי עתידם של הזוג. שאלות ותהיות כמו כמה ילדים יהיו להם, היכן הם יתגוררו, מה יהיה תחום העבודה שלהם וכדומה. המעטפות האלו יסגרו ויפתחו רק בתאריך המיועד שנכתב על המעטפה.
קניתי עיתון יומי, הכנסתי אותו לשקית אטומה וגם הוא נכנס כלאחר כבוד לתוך הקופסא.
חברתה הטובה של הכלה שמעה על הרעיון שלי וביקשה להכניס לבפנים עוד משהו וכך במסיבת הרווקות הכלה קיבלה חלוקי נחל שנכתבו עליהם משפטים שקשורים לכל אחת מהחברות, הכלה הייתה צריכה לנחש מי כתבה כל דבר. בסיום מסיבת הרווקות כל חלוקי הנחל נאטמו בקופסא יפה ומיוחדת שגם היא הוכנסה לקפסולה שלנו.
טוב, מה עוד נשאר? אה כן, האלבום.
הכנת אלבומים כאלה היא מעניינת בעיניי. לומדים כל מיני דברים על העולם שמסביבנו שזה אף פעם לא דבר רע. האתגר הרציני פה היה שהאלבום היה צריך להיות מוכן וגמור ביום החתונה כשלמעשה יש דברים שאי אפשר להוסיף עד יום החתונה עצמו - למשל העמוד הראשון מהעיתון או מזג האויר... תוסיפו לזה את העובדה שאני הייתי מלווה של הכלה, רוצה לומר משעות הבוקר נמצאת יחד עם הכלה רחוק מהבית ומדבק אלבומים, יש לנו בעיונת. אך זה כמובן לא משהו שלא יכול להפתר ללא השכמה מוקדמת וריצות בוקר מעוררות :-).
האלבום עצמו הוא בגודל 20X20, לא גדול מדי ולא קטן מדי, גודל אידיאלי לאלבומים מהסוג הזה. קניתי אלבום עם 20 שמרדפים ממעשה בנייר בידיעה שאני רוצה להוסיף גם מקום לתמונות מהחתונה עצמה.
מרבית הכיתובים הודפסו במדפסת ביתית. אני ממליצה בחום לכל מי שרוצה לשדרג את העיצובים שלה לרכוש מדפסת פשוטה כמו שאני עשיתי.  התוצאות נראות מאוד מקצועיות, אפשר לשחק עם מגוון פונטים ועיצובים וזה פשוט כיף.
אני לא מציינת רשימת חומרים כי זה יהיה מעיק ומעייף. אני רק רוצה לציין שיש פה המון שימוש בקארדסטוקים דו צדדיים שאת רובם קניתי במסגרת המבצע המשגע של נתנאלה של 40 קארדסטוקים ב- 100 ש"ח. המגוון היה כיפי ובדיוק בזמן כדי לתת לי בוסט רציני לסיים את הפרויקט הזה. (אגב בדקתי והמבצע עדיין בתוקף למי שמעוניינת).
  


No comments:

Post a Comment

Thank you for your comment.